Droga nauczycielko, drogi nauczycielu! Przedstawiamy przygotowany specjalnie z myślą o Tobie scenariusz projektu „Róbmy biogaz!”, którego głównym celem jest popularyzowanie wiedzy o tym ekologicznym i odnawialnym źródle energii.
Być może pierwszy raz słyszysz o biogazie – tym bardziej zachęcamy do zrealizowania tego projektu! jeżeli ekologia jest dla Ciebie ważna i chcesz promować ją wśród swoich uczniów i uczennic, ale klasyczne lekcje o segregowaniu odpadów i oszczędzaniu wody (chociaż bardzo ważne!) trochę Ci się już przejadły – akcja edukacyjna przygotowana na podstawie książki „Róbmy biogaz!” jest dla Ciebie!
„Róbmy biogaz!” to krótki – tygodniowy projekt, za pomocą którego Ty i Twoi uczniowie dowiecie się:
• czym jest biomasa i jak powstaje biogaz,
• jak działa biogazownia,
• czym różni się gospodarka liniowa od tej o obiegu zamkniętym,
• jak możemy spożytkować nasze biodegradowalne odpady,
a wszystko to w towarzystwie ekipy przemiłych warzyw i owoców, z renetą Renatą na czele!
Projekt „Róbmy biogaz!”
Scenariusz projektu przygotowany na podstawie książki „Róbmy biogaz!” to propozycje aktywności do zrealizowania w każdym z pięciu dni tygodnia, które wpisują się w założenia podstawy programowej edukacji wczesnoszkolnej, nie tylko tej przyrodniczej! Podstawowa wersja projektu zakłada realizowanie go przez 5 dni, ale to Ty najlepiej znasz swoich uczniów, ich potrzeby i możliwości, i jeżeli okaże się, iż stawanie się ekspertami od biogazu was pochłonie – możesz wydłużyć projekt w czasie, i zrealizować dodatkowe aktywności, zaproponowane dla wszystkich omawianego zagadnienia.
Opis każdego dnia poprzedzony jest garścią najważniejszych informacji na temat biogazu, które pomogą Ci lepiej przygotować się do zajęć.
Skąd wziąć materiały?
Książkę wraz z kompletem materiałów edukacyjnych możesz otrzymać bezpłatnie za pośrednictwem Poczty Polskiej, wysyłając zgłoszenie poprzez formularz lub pobierając plik PDF:
Pobierz książkę:
Pobierz scenariusz projektu:
Pobierz karty pracy:
Pomocne linki
(wideo możesz wykorzystać w trakcie lekcji):
Aby dowiedzieć się więcej:
Jeśli chcesz pojechać na wycieczkę, sprawdź mapę biogazowni:
W razie potrzeby, skontaktuj się z nami:
edukacja@magazynbiomasa.pl
Powodzenia i dobrej zabawy!
Ekipa Róbmy Biogaz & Magazyn Biomasa